İş Başvurusu Yapma Desteği

Almanya’da İş Bulma Asistanınıza Hoş Geldiniz.

Almanya’da çalışmak için denklik aldınız ya da almak üzeresiniz. Eğer bundan sonra Almanya’da bir firmada çalışmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Başlangıç olarak lütfen iyi bir özgeçmişiniz olduğundan emin olunuz. Detaylar için lütfen linke tıklayınız.

Genel olarak Almanya’da iş aramak için iki yolunuz mevcuttur. Birincisi iş arama vizesine başvurmak, ikincisi ise denklik aldıktan sonra ya kendiniz ya da bizim aracılığımızla Almanya’da iş aramak.

Birinci şıkkı tercih edenler uzun bir süre vizenin çıkmasını bekledikten sonra, Almanya’ya gidip, orada aktif olarak iş arayacaklardır. Ancak bu süreç esnasında Almanya’da kalacaksınız ve tüm barınma, yeme içme, seyahat gibi masrafları cebinizden karşılamak zorunda kalabilirsiniz.

Buna alternatif olarak uzman ekiplerimiz sizin adınıza Alman firmalara başvuru yapıp detayları sizin adınıza takip edebilirler. İş verenlerden gelen mesajlar anında Türkçeye çevrilerek size ulaştırılacaktır. Benzer şekilde sizin cevaplarınız da iş verene Almancaya çevrildikten sonra iletilecektir.

Proses, sizin iş akdini imzalamanızla sonuçlanacaktır. Bununla beraber eğer Almanya’da işe başlarken, Almanya’daki prosedürler hakkında yardımımızı isterseniz lütfen bu konuyla alakalı yazımıza göz atmayı unutmayın.

İş Verenin Aradığı Bazı Kriterler

Alman firmalar bazı parametreleri göz önünde bulundurarak sizlerle çalışmak isteyebilir. Türkiye’de bir firmada çalışmak için geçerli olan kriterler genelde Alman iş verenler için de geçerlidir.

  • Önemli parametrelerin başında bitirdiğiniz okul ve çalıştığınız meslek gelir. Almanya artan oranda sağlık çalışanı ve IT konusunda deneyimli personel işe alımı yapmaktadır. Eğer siz de bu guruba giriyorsanız, iş bulmanız nispeten kolaydır. Bunun yanında elektrik, makine, inşaat mühendisleri ve teknisyenleri, aşçılar ve mekatronik teknisyenleri de talep gören mesleklerdir.  Ancak unutmayınız ki, Almanya hemen hemen her meslekten başvuruya açıktır.
  • Dil seviyeniz. Bazı firmalar sizden en az B2 hatta C1 seviyesinde Almanca bilgisi isterken bazı firmalar için İngilizce bilmeniz yeterlidir. Az sayıda işveren (özellikle Türk iş verenler) herhangi bir yabancı dil bilgisi olmadan da sizi kabul etmeye hazır olabilirler. Almanya’da çalışmaya başladıktan sonra size tavsiyemiz bir an önce dil seviyesini yükseltmeye çalışmanızdır.
Employers give a thumbs-up for job applications for new employee in the office room.

Danışmanlık Hizmetimiz

Almanya’da işarama süreci bir aydan beş aya kadar sürebilir. Size tavsiyemiz, denklik ile beraber iş arama sürecini de hızlıca başlatmanız yönündendir. Siz çalışmak istediğiniz işle ilgili belirli parametreleri (lokasyon, maaş vs.) bize ilettikten sonra, profesyonel ekibimiz size çalışma alanınıza göre iş aramaya başlayacaktır.

Arşivler

Kategoriler

We understand the importance of approaching each work integrally and believe in the power of simple.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)