Almanya Yerleşim Asistanı

Almanya Yerleşim Asistanınız

Hayallerinize kavuştunuz ve yakında Almanya’da işe başlayacaksınız. Ancak yeterli dil desteğiniz yok ya da Almanya’da işlerin nasıl yürüdüğünden tam emin değilsiniz. Bu durumda profesyonel destek almanızda fayda vardır.

Siz bir taraftan çalışırken, bir taraftan da mutlaka yapılması gereken bürokratik ama bir o kadar da önemli işlerle biz uğraşabiliriz.

Şirketimizin personelleri size aşağıdaki hizmetleri Almanya’da vermekten mutluluk duyarlar:

  • Almanya’ya ilk kez çalışmak için gelecek olan kişilerin en büyük problemlerinden birisi, daha önce Almanya’da ikametlerinin olmamasıdır. Deneyimli personellerimiz size ev bulma veya ev tutma konularında yardımcı olacaktır. Ayrıca tutulacak olan evin incelenmesi esnasında size profesyonel destek verip, nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatacaklardır.
  • Yaşadığınız eve elektrik, su, internet bağlanması konusunda destek verecek personellerimiz, aynı zamanda eve taşınma esnasında evdeki elektrik ya da mekanik işleri yapacak uzmanların da bulunmasını esnasında da yanınızda olacaktır.
  • Almanya’da oturumunuzun devlet ofislerine kayıt ettirilmesi, mavi kartınızın alınması (AB Mavi Kart, Avrupa Birliğine girdikten sonra, yaşayacağınız ülkede alınır) ve diğer oturum ve çalışma izinleri ile ilgili konularda destek verilmesi konularında size uzman arkadaşlarımız destek verecektir.
  • İlk kez telefon veya SIM kart alacaksanız, şirketimiz size en uygun servis sağlayıcıları bulmanızda yardımcı olacaktır,
  • Vergi ve sigorta numarası başvuru desteği verilmesi. Almanya’daki en önemli konuların başında vergi numarası başvurusu ve uygun bir sigorta şirketi bulunması gelir. Yanlış bir vergi numarası başvurusu sonrası, yüksek vergi ödeme durumunda kalabilirsiniz. Vergi numarası alınmadan Almanya’da pek çok işi yapamazsınız. Personellerimiz sizlerin vergi dairesi ve sigorta kurumu ile olan ilk temasınızda yanınızda olacak ve vergi numaranızın ve doğru vergi sınıfınızın belirlenmesinde yardımcı olacaktır.
  • Ehliyet değişim desteği. Almanya Avrupa Birliği dışından gelen kişilerin ehliyetleri ile azami 6 ay Almanya’da araç kullanmalarına izin vermektedir. Bu yüzden ehliyetinizi, Almanya’ya girişinizden sonraki ilk 6 ay içerisinde bir Alman ehliyeti ile değiştirmelisiniz.. Uygun sürücü kursu bulunması, ehliyet işlemlerinin başlatılması gibi konularda personellerimiz size yardımcı olacaktır.
  • Araba almak isterseniz ya da aldığınız araba için park yeri sorununuz varsa personellerimiz yine sizin yanınızda olacaktır.
  • Çocuğunuz için okul veya anaokulu bulma ve okula kayıt işlemleri esnasında personelimiz sizin yanınızda olacaktır.

Arşivler

Kategoriler

We understand the importance of approaching each work integrally and believe in the power of simple.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)